Mohamed Saha nuk ka reaguar edhe aq mirë gjatë ndeshjes me Brightonin që përfundoi 1-1.

Jurgen Klopp vendosi që në pjesën e dytë, egjiptiani të largohej nga fusha, me Liverpoolin që ishte vetëm një gol epërsi.

Duke asistuar te Diogo Jota, 28-vjeçari kishte shpresuar që të shënonte edhe ai në këtë sfidë, mirëpo nuk ishte ashtu.

Liverpooli lëshon fitoren nga dora ndaj Brightonit Liverpooli lëshon fitoren nga dora ndaj Brightonit

Ishte minuta e 64-të kur Salaha u largua nga fusha, për t’i liruar vendin Sadio Manes.

Egjiptiani i sapo kthyer në fushë, nuk ishte i lumtur nga ai veprim i Kloppit, duke shprehur pakënaqësinë e tij nga banka rezervë.

Kujtojmë se Salah ishte i infektuar me coronavirus dhe duke se gjermani nuk i ka besuar që të luajë për 90 minuta. /Telegrafi/