Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar, këngëtarët Sabri Fejzullahu dhe Leonora Jakupi kanë publikuar bashkëpunimin e tyre më të ri.

“Simpatia e shkolles” mban titullin kënga e tyre e re, e cila është publikuar në kuadër të programeve për festat e fundvitit.

Kënga është ritmike, dhe është punuar nga kompozitori i njohur Ardian Kastrati.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Për vargjet e tekstit është kujdesur Kreshnik Aviu, gjersa producent i saj është Shpëtim Desku.

Kënga është publikuar në kanalin YouTube, me performancën që dyshja kanë realizuar në një prej programeve të fundvitit.

Vet Leonora është shprehur pak ditë më parë përmes rrjetit social Instagram se e kishte për nder të realizonte një këngë me këngëtarin e madh, Sabri Fejzullahu. /Telegrafi/

View this post on Instagram

“Simpatia e shkolles” eshte kenga e cila do te publikohet diten e premte ne oren 18:00 me legjenden e muzikes tone @sabrifejzullahu_official Dua sinqerisht dhe pafundesisht te falenderoj Sabrianon per dashurine pozitivitetin dhe motivimin qe ai me jep jo vetem mua por te gjithe kolegeve dhe publikut anekend ! @shpetimdesku per perkushtimin dhe profesionalizmin e pashoq i cili eshte edhe producent i kenges @kreshnikavdiu per kengen dhe tekstin e cila pritet te jetê nder kenget me te degjuara te kesaj kohe , po ashtu #ardiankastratin per orkestrimin. Uroj qe ashtu sic na ka pelqyer neve te gjitheve si ekipe te ju pelqej edhe juve te dashur miq! @sabrifejzullahu_official @shpetimdesku @deskuarta @kreshnikavdiu @festimisufiofficial @arber_bytyqi_mua @kacilleshi @elaa_kosovo @nkosovshow

A post shared by Leonora Jakupi (@leonorajakupi) on Nov 6, 2019 at 8:59am PST