Java e 27-të në Ligën Premier solli disa rezultate interesante.

Arsenali humbi 3-1 nga Liverpooli, Manchester Unitedi barazoi 1-1 me Bournemouthin, edhe humbja 3-2 ndaj Tottenahmit.

Formacioni i javës së 27-të në Ligën Premier (Foto) Formacioni i javës së 27-të në Ligën Premier (Foto)

Në formacionin e të dështuarve të përpiluar nga Goal.com janë tre lojtarë (Zlatan Ibrahimovic, Paul Pogba dhe Phil Jones.

Arsenali prin me katër lojtarë (Nacho Monreal, Hector Bellerin, Francis Coquelin dhe Alex Iwobi), ndërsa më poshtë keni formacionin e plotë. /Telegrafi/

XI: Gomes; Monreal, Funes Mori, Jones, Bellerin; Barry, Coquelin, Pogba; Borini, Ibrahimovic, Iwobi.