LAJMI I FUNDIT:

Sa i frikshëm mund të jetë Bayerni me këtë formacion dhe me transferimet që kanë realizuar: Bavarezët për tripletë?

Sa i frikshëm mund të jetë Bayerni me këtë formacion dhe me transferimet që kanë realizuar: Bavarezët për tripletë?

Bayern Munich është bërë disa transferime të bujshme në këtë verë dhe pak kush mund ta ketë imagjinuar.

Reklama

Ndërsa Bavarezët hyjnë në vitin e tyre të dytë nën drejtimin e Julian Nagelsmann, presioni është mbi ata që të fillojnë të konkurrojnë për titullin e Ligës së Kampionëve që ata e ngritën në 2020 edhe një herë.

Ndërsa sezoni në vazhdim mund të shohin që Bayern të vazhdojë dominimin e tij të plotë në Bundesligë, zhgënjimi në Evropë ka lënë një ndjenjë të vazhdueshme se klubi megjithatë nuk ka performuar mirë.

Klubet që kanë shpenzuar më shumë deri më tani në këtë afat kalimtar - Bayerni prinë dukshëm
Lexo po ashtu Klubet që kanë shpenzuar më shumë deri më tani në këtë afat kalimtar - Bayerni prinë dukshëm

Dhe shumica e klubeve me të drejtë do të ishin në panik nëse kjo nuancë zhgënjimi do të pasohej nga largimi i lojtarit të tyre yll, i cili sapo kishte fituar dy çmimet e fundit “Lojtari më i mirë i FIFA-s për meshkuj”.

Megjithatë, Bayerni nuk është shumica e klubeve, sepse nëse ndonjë skuadër është e përgatitur të përballet me zgavrën e 40 golave ​​në sezon që Robert Leëandoëski lë pas me kalimin e tij te Barcelona, ​​atëherë mund të vini bast se është gjiganti gjerman.

Thuhet kjo për shumë arsye, sepse Bayern nuk është vetëm një nga skuadrat më të pamëshirshme në lojë, por ata janë gjithashtu mjeshtër për të maksimizuar burimet e tyre në stafin e lojës.

“El Pais”: Barcelona dhe Bayerni gënjyen për çmimin e Lewandowskit
Lexo po ashtu “El Pais”: Barcelona dhe Bayerni gënjyen për çmimin e Lewandowskit

Me përfundimin e një lëvizjeje tërheqëse për Matthijs de Ligt që u konfirmua këtë javë në shumën prej 80 milionë eurosh, me të vërtetë duhet të kushtohet më shumë vëmendje ndaj Bayernit.

Në fakt, për të ilustruar pikërisht këtë pikë se sa kërcënuese mund të duket skuadra e Bayernit pasi të zgjidhet biznesi i tyre i transferimeve dhe të fillojë sezoni 2022/23.

Për ta arritur këtë, duhet shikuar në formacionin 4-2-3-1 të Nagelsmannit, në varësi të asaj se kush mund të startojë dhe kush mund të inkuadrohet nga bankina. /Telegrafi/

Skuadra e mundshme e Bayernit.

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori