LAJMI I FUNDIT:

Rui Costa: Të luash në Itali është gjithmonë ndjenjë e veçantë

Rui Costa: Të luash në Itali është gjithmonë ndjenjë e veçantë
Reklama

Rui Costa është rikthyer në qytetin e Milanit për ndeshjen e së martës mbrëma në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve ndërmjet Interit dhe Benficas dhe megjithëse ish-ylli i kuqezinjve ka këmbëngulur se nuk ndjen asnjë sens rivaliteti me Nerazzurrët, ai gjithashtu na rikujtoi se është një tifoz i kuqezinjve.

Costa është emëruar president i Benficas në vitin 2021 dhe siç është zakon përpara ndeshjeve të Ligës së Kampionëve ai u ftua për drekë nga homologët e tij të Interit.


Me të mbërritur, Costa u ndal për t’iu përgjigjur disa pyetjeve të gazetarëve që ishin mbledhur jashtë në rrugë në pritje te tij.

Duke vlerësuar ndeshjen e së martës, Costa tha: “Padyshim që pres një atmosferë të shkëlqyer, ne po luajmë në Ligën e Kampionëve në “San Siro”, me një ekip brilant”.

Ndeshja e së martës mbrëma do të jetë një përsëritje e çerekfinales së Ligës së Kampionëve 2022-23, të cilën Interi e fitoi 5-3 pas dy ndeshjeve.

Liga e Kampionëve rikthehet në aksion, dy ndeshjet kryesore zhvillohen në Itali
Lexo po ashtu Liga e Kampionëve rikthehet në aksion, dy ndeshjet kryesore zhvillohen në Itali

“Nuk ka hakmarrje”, ka thënë Costa. “Ne humbëm sezonin e kaluar kundër finalistëve, atëherë ishte çerekfinale, por tani është faza e grupeve. Ne duhet të fitojmë sepse tashmë kemi humbur ndaj Salzburgut”.

Më pas, ish-reprezentuesi portugez u pyet se si ishte të kthehesh në Itali për të luajtur kundër një prej skuadrave rivale.

“Të luash kundër italianëve është gjithmonë e veçantë, kam kaluar 12 vite duke luajtur në Itali. Nuk kam ndjenja rivaliteti, i respektoj të gjithë, por padyshim që jam mbështetës i Fiorentinës dhe Milanit”, përfundoi Costa./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Ekskluzive: Drita vendos për trajnerin e ri, prezantimi në 24 orët e ardhshme

Romak Zeqiri
Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Lionel Messi 'iu lut Guardiolës që ta transferonte atë te Man City' në mesazhet e rrjedhura nga WhatsApp

Premier League
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Arsenali lidhet me një lëvizje shokuese për Kylian Mbappen

Premier League
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kalo në kategori