LAJMI I FUNDIT:

Rrugë e hapur për Real Madridin? PSG heq dorë nga beteja financiare për Mbappen

Rrugë e hapur për Real Madridin? PSG heq dorë nga beteja financiare për Mbappen

Real Madridi është në pozicion të favorshëm për të nënshkruar me Kylian Mbappe si lojtar i lirë verën e ardhshme, dhe sipas raportimeve më të fundit, ata nuk përballen me rrezikun e një oferte të fundit monetare nga Paris Saint-Germain për të penguar kalimin.

Diario AS raporton se PSG-ja nuk ka në plan të ofrojë një marrëveshje të re sulmuesit, por shpreson që ai të pranojë klauzolën e zgjatjes njëvjeçare të kontratës së tij, pavarësisht që do të jetë i lirë të negociojë me këdo që dëshiron nga 1 janari.

Strategjia e tyre është që një Kylian Mbappe i kënaqur, i cili duket se po gëzon bashkëpunimin me Luis Enrique, të tërhiqet nga mundësia për të zgjatur qëndrimin ose të çojë PSG-në në bisedime, ose të japë më shumë kohë klubit për të bindur Mbappen të qëndrojë në Paris.

Refuzimi nga Real Madridi, kontrata me PSG-në dhe destinacionet e reja - situata aktuale e Mbappes
Lexo po ashtu Refuzimi nga Real Madridi, kontrata me PSG-në dhe destinacionet e reja - situata aktuale e Mbappes

“Nuk është e mundur të ofrohet më shumë para”, është qëndrimi zyrtar i PSG-së, por kjo hap rrugën për Real Madridin (dhe çdo klub tjetër) për të negociuar lirisht me të nga janari e tutje.

Ndërkohë, ambiciet e Mbappes për të qenë lojtari i parë që fiton Ligën e Kampionëve janë të qarta, por refuzimi i tij i vazhdueshëm ndaj Los Blancos mund të sugjerojë se ai mund të mos ketë shumë mundësi të tjera pa dëmtuar marrëdhëniet për një kohë të gjatë.

Gjithashtu, fakti që Real Madridi nuk ka bërë përpjekje për të blerë një sulmues kryesor këtë verë sugjeron se ata mund të jenë duke pritur për Mbappen. Megjithatë, një gjë është e sigurt për Mbappen: ai nuk bën një vendim të prerë deri në fund. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori