Mbrojtësi i Milanit, Fikayo Tomori, ka marrë vëmendjen me një rrotullim interesant në pjesën e parë të ndeshjes ndër Milanit dhe Napolit.

Skuadra mysafire shënoi e para në San Siro përmes Eljif Elmas që në minutën e pestë të takimit.

Ky ishte goli i vetëm në gjysmën e parë të takimit, ndërsa Tomori mori vëmendjen me mënyrën e tij të ‘vallëzimit’.

Qendërmbrojtësi ishte i hutuar nga përplasja me një lojtar kundërshtar dhe nuk e vërejti drejtimin e topit.

Në atë çast, ai i bëri disa rrotullime në përpjekje që ta gjejë se në cilën pjesë shkoi topi dhe vazhdoi përpara. Kjo sekuencë është bërë hit në rrjetet sociale. /Telegrafi/