LAJMI I FUNDIT:

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

Motra e Cristiano Ronaldos, Katia Aveiro ka zbuluar se pse nuk flasin për rivalin më të madh të vëllait të saj –  Lionel Messin, në shtëpi.

Portugezi dhe argjentinasi kanë pasur një nga rivalitetet më të mëdha sportive për më shumë se një dekadë tani. Ata konsiderohen si dy lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave.


Rivaliteti i tyre ishte në kulmin e tij kur Cristiano Ronaldo luajti për Real Madridin dhe sulmuesi argjentinas ishte te Barcelona. Duke qenë se dy klubet janë edhe kundërshtarë të përjetshëm, rivaliteti mes tyre ishte edhe më i theksuar.

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks
Lexo po ashtu Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Megjithatë, në shtëpi, Ronaldo dhe familja e tij nuk e përmendën kurrë emrin e sulmuesin e Inter Miamit. Motra e tij Katia shpjegoi se shtëpia është hapësira e sigurt e ikonës portugeze, kështu që ata nuk flasin për botën e jashtme.

“Ne nuk flasim për Messin në shtëpi. Cristiano e di që ka qetësi nga kjo gjë. Dhe se kur kalon nga dera nga jashtë, ai nuk dëgjon për të (Messin). Këtu ai rimbush të gjitha bateritë e tij”, deklaroi ajo.

Edhe po të bëhen bashkë Ronaldo dhe Messi, nuk mund të kalojnë pasurinë e ish-sportistit më të pasur në botë
Lexo po ashtu Edhe po të bëhen bashkë Ronaldo dhe Messi, nuk mund të kalojnë pasurinë e ish-sportistit më të pasur në botë

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë thyer rekorde të shumta ndër vite, duke fituar të gjithë titujt kryesorë individualë dhe ekiporë mes tyre. Ata kanë shënuar mbi 1600 gola për klubin dhe vendin dhe kanë fituar 13 Topa të Artë.

Ndërsa ata lundrojnë në muzgun e karrierës së tyre, rivaliteti i tyre do të mbahet mend për një kohë të gjatë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori