LAJMI I FUNDIT:

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Cristiano Ronaldo lyen thonjtë e këmbëve – por jo për arsye mode. Ylli i Al-Nassr mahniti fansat në rrjetet sociale duke postuar një foto ku thonjtë e tij shiheshin me ngjyrë të zezë ndërsa qëndronte pranë djalit të tij 13-vjeçar, Cristiano Jr.

Postimi në Instagram ka marrë mbi 19 milionë pëlqime, por shumë fansa janë hutuar nga thonjtë e këmbëve të Ronaldos. Megjithatë, ka një arsye gjeniale pas saj.


Siç raportohet nga SportBible, Ronaldo lyen thonjtë e këmbëve për të parandaluar bakteret, një problem që mund të prekë futbollistët për shkak të atleteve që djersiten gjatë një ndeshje. Llaku ndihmon në krijimin e një shtrese mbrojtëse dhe ngurtëson thonjtë e këmbëve, gjë që i ndalon ata të plasariten dhe të shkaktojnë një lëndim të panevojshëm.

Përkundër thirrjeve nga Ronaldo, djali i tij e injoroi në ceremoninë nderuese të Al Nassr U-13
Lexo po ashtu Përkundër thirrjeve nga Ronaldo, djali i tij e injoroi në ceremoninë nderuese të Al Nassr U-13

Futbollistët nuk janë të vetmit atletë që lyejnë thonjtë e këmbëve. Besohet se Mike Tyson bëri të njëjtën gjë gjatë kulmit të karrierës së tij të boksit, ndërsa ish-kampioni i peshave të mesme të UFC-së, Israel Adesanya, ka bërë të njëjtën gjë.

Ronaldo është një nga futbollistët më të mëdhenj në histori. Ai ka fituar shtatë tituj ligë në tre vende (Angli, Spanjë dhe Itali), Ligën e Kampionëve pesë herë dhe Euro 2016 me Portugalinë.

Ai është gjithashtu pesë herë fitues i Topit të Artë dhe ka luajtur për tre nga klubet më të mëdha evropiane në Manchester United, Real Madrid dhe Juventus. Megjithatë, ai nuk i ka arritur të gjitha këto rastësisht apo vetëm me talent dhe është i përpiktë me përgatitjen e tij. Ronaldo ndjek një program të rreptë diete dhe ushtrimesh, dhe gjithashtu bën gjumë të rregullt gjatë gjithë ditës për t’u siguruar që të pushojë mirë për ndeshjet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori