Roy Keane për gabimin e De Geas ndaj Evertonit: Do ta linçoja menjëherë nga skuadra

Manchester United është duke barazuar 1-1 me Evertonin në kuadër të përballjes së javës së 28-të në Ligën Premier.

Toffes kaluan në epërsi pas vetëm tre minutash lojë në Goodison Park me anë të Dominic Calvert-Lewin.

Sulmuesi francez shënoi në portën e Djajve të Kuq fal një gabimi trashanik të David de Geas që nuk e spastroi me kohë topin nga zona e tij.

Për këtë veprim të spanjollit, ka reaguar Roy Keane që ka thënë se do ta linçonte portierin nga skuadra.

Lexo po ashtu Gafë nga De Gea, Calvert-Lewin shënon gol të çuditshëm për ta kaluar Evertonin në epërsi

“Do ta linçoja atë nga skuadra qysh në pjesën e parë”, ka qenë reagimi me nervoz nga legjenda e Unitedit.

Mirëpo, Bruno Fernandes e barazoi rezultatin në minutën e 31-të, e që fatmirësisht mund të shpresojnë që të marrin një rezultat pozitiv. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli