Cristiano Ronaldo i ka dërguar mesazh emocionues Andre Gomesit pas lëndimit të rëndë që pësoi në Goodison Park në fundjavën që shkoi.

Mesfushori portugez e theu këmbën nga ndërhyrja e Son Heung-Min, derisa sot iu nënshtrua operacionit të cilin e kaloi me sukses.

Ylli i Juventusit i ka dërguar mesazh mbështetës bashkëkombësit të tij, duke i uruar shërim të shpejtë.

“Zhvillim e të shpejta Andre Gomes. Do të kthehesh më i fort se më parë – shumë përqafime”, ka shkruar Ronaldo në storien e tij në Instagram.

E konfirmon Evertoni: Operacioni i Andre Gomesit ka shkuar jashtëzakonisht mirë E konfirmon Evertoni: Operacioni i Andre Gomesit ka shkuar jashtëzakonisht mirë

Evertoni i ka falënderuar sot të gjithë ata që i mbështetën në këtë moment pikëllues dhe ka dhënë detaje për lëndimin e mesfushorit.

Klubi anglez ka bërë të ditur se Gomes e ka kaluar operacionin me sukses, por pas disa javësh do të rikthehet në kampin e tyre dhe të vazhdojë rikuperimin e stafin e tyre mjekësor. /Telegrafi/