Cristiano Ronaldo ak festuar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga FIFA për herë të dytë radhazi duke marrë familjen e tij në restaurantin Novikov në Londër.

Ylli i Real Madridit i cili mposhti Messin dhe Neymarin për të fituar këtë vlerëim, darkoi me të dashurën e tij Georgina Rodriguez dhe djalin Cristiano junior, ashtu sikurse me bashkëlojtarin Sergio Ramos e partneren e tij, Pilar Rubio.

Ramos dhe e dashura Pilar Rubio duke u dalë nga ceremonia e The Best FIFA Awards mbajtur në London Palladium. Foto. A.Weir/BackGrid

Georgina Rodriguez duke u drejtuar për në restaurant Novikov. Foto: DailyMail

Reklama

Cristiano Ronaldo i lodhur duke shkuar drejt Novikov restaurant për të darkuar me Sergio Ramosin. Foto: Gillespie/SplashNews

Ronaldo shkoi në këtë darkë direkt nga ceremonia në London Palladium te Novikov, vend që ka restauronte aziatike dhe italiane ashtu sikurse një bar kafe.

Reklama
Të gjitha lajmet rreth Real Madridit Të gjitha lajmet rreth Real Madridit

Ai u largua në ora 2:00 të mëngjesit duke mbajtur djalin shumë të lodhur teksa menaxhoi një numër të madh të fansave për t’u dhënë nga një autograf, të cilët e ndoqën atë deri te restauranti ku po darkonte.

Djali i Ronaldos i lodhur nga nata e gjatë. Foto: Gillespie

Sigurimi i Ronaldos mbajti djalin Cristiano Junior i cili shfaqej i përgjumur nga mbrëmja e gjatë pas darkës në Novikov.

Reklama

Ramos dhe e dashura e tij i shpëtuan kaosit nga fansat duke u drejtuar për në hotel me taksi.

Ishte kjo një mbrëmje e suksesshme për Ronaldon dhe klubin e tij. Jo vetëm që fitoi Çmimin e Lojtarit më të mirë të Vitit pasi ndihmoi Realin të fitojë Ligën e Kampionëve dhe La Ligan në vitin 2017, por Zinedine Zidane u shpall ashtu trajneri i vitit.

Reklama

Novikov i vendosur në Berkeley Street afër Green Park, përshkruhet si një restaurant që ofron enterier të qetë dhe kontemporan me ofertë superiore kulinare. /Telegrafi/