Tony Cascarino ka pohuar se Cristiano Ronaldo është i dëshpëruar të largohet nga Manchester United sepse ka frikë se Lionel Messi do të eklipsojë rekordin e tij të golave ​​në Ligën e Kampionëve.

Të shtunën u zbulua se portugezi ia ka bërë të qartë hierarkisë së Old Trafford se do të dëshironte të largohet nga klubi këtë verë – vetëm 12 muaj pasi ai ri-nënshkroi për klubin nga Juventusi. Skuadra angleze dështoi të kualifikohej në Ligën e Kampionëve pas një sezoni të tmerrshëm në Ligën Premier vitin e kaluar dhe Ronaldo thuhet se nuk ka interes të luajë në Ligën e Evropës nën drejtimin e trajnerit të ri Erik ten Hag.

37-vjeçari është i dëshpëruar të sfidojë për trofe të mëdha në vitet e muzgut të karrierës së tij, por Cascarino beson se dëshira e tij për t’u larguar nga Manchester United këtë verë është sepse superylli portugez ka frikë të humbasë një nga rekordet e tij personale më mbresëlënëse nga Messi.

Cristiano Ronaldo zhgënjeu tre bashkëlojtarë të Man United, ndërsa tani e kërkon largimin nga klubi Cristiano Ronaldo zhgënjeu tre bashkëlojtarë të Man United, ndërsa tani e kërkon largimin nga klubi

Ai është golashënuesi më i mirë i garës më të madhe për klube në Evropë, pasi ka shënuar 141 gola në këtë kompeticion gjatë 19 viteve të fundit. Megjithatë, Messi, i cili do të luajë në këtë garë me Paris Saint-Germain vitin e ardhshëm, është vetëm 16 gola prapa rivalit të tij.

Dhe Cascarino është i bindur se “egoja” e Ronaldos dhe ai rekord specifik është forca shtytëse pas kërkesës së tij për transferim.

Cascarino tha për talkSPORT: “Ronaldo është një lojtar, si gjithmonë, që ka një ego. Shumë ka të bëjë me të, por skuadrat në të cilat ai ka luajtur kanë qenë të suksesshme, kështu që ju gjithmonë shkoni me këtë si lojtar skuadre”.

Piers Morgan zbulon mesazhin që i dërgoi Ronaldos pas lajmeve se e dëshiron largimin nga Unitedi Piers Morgan zbulon mesazhin që i dërgoi Ronaldos pas lajmeve se e dëshiron largimin nga Unitedi

“Shkëlqyeshëm, ai shënon gola, ai merr vlerësimet, ai është një nga më të mëdhenjtë që ka luajtur ndonjëherë. Ju mund t’i keni të gjitha këto dhe kjo është në rregull, për sa kohë që jeni duke fituar. Kur nuk fiton, tani ke problem”.

“Unë ju thashë jashtë transmetimit, jam paksa i dyshimtë sepse ai ka shënuar 141 gola në Ligën e Kampionëve. Messi ka realizuar 125. Ai nuk dëshiron të mos luajë futboll në Ligën e Kampionëve sepse dëshiron të jetë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në këtë garë dhe kështu është krijuar Ronaldo”.

Që kur iu bashkua Manchester United për herë të parë në vitin 2003, portugezi ka vazhduar të luajë në kompeticionet kryesore të Evropës çdo vit. Duke pasur parasysh se veterani është i prirur të sigurojë vazhdimin e ecurisë së jashtëzakonshme, besohet se ai do të largohet nga United vetëm për një klub që mund të ofrojë futboll në Ligën e Kampionëve.

Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh Mallkimi i transferimeve mbi 100 milionë eurosh

Një raport i ri nga The Athletic ka zbuluar se Chelsea dhe Bayern Munich janë të dy duke monitoruar situatën e Ronaldos – vetëm disa ditë pasi u zbulua se agjenti i Ronaldos, Jorge Mendes , kishte qenë në kontakt me Blutë. Napoli gjithashtu është në garë për shërbimet e pesë herë fituesit të Topit të Artë. /Telegrafi/