LAJMI I FUNDIT:

Ronaldinho, Zidane, Gascoigne – një formacion me super yje që Alex Ferguson nuk arriti t’i marr te Manchester United

Ronaldinho, Zidane, Gascoigne – një formacion me super yje që Alex Ferguson nuk arriti t’i marr te Manchester United

Sir Alex Ferguson fitoi shumë trofe gjatë karrierës së tij të gjatë dhe të suksesshme si trajner i Manchester United.

Ferguson i ktheu “Djajtë e Kuq” në një makinë që fitonte trofe, falë puns së tij të madhe në këtë klub.

Por skocezi edhe përkundër që fitoi 38 trofe mbetet një qenie njerëzore, që mund të bëjë gabime.

Disa nga nënshkrimet e tij u vërtetuan se ishin goditje gjeniale; si , Eric Cantona dhe Cristiano Ronaldo. Por ka edhe nga ato që dolën totalisht dështim.

Eric Djemba-Djemba dhe Kleberson janë vetëm dy nga emrat që bien në mendje.

Nësnhkrimi me lojtar që mund të dështojë kapërdihet, por kur nuk nënshkruan me një lojtar që pastaj bëhet super yll atëherë nuk të zë gjumi natën.

Kjo i ka ndodhur si shpesh Fergusonit, pasi edhe vetë disa herë e ka pranuar që ka qenë në bisedime me disa lojtarë, që pastaj nuk i ka ofruar.

Më poshtë e gjeni një formacion me lojtarët që Ferguson ka mundur t’i ofrojë gjatë mbretërimit të tij për 26 vite te Manchester United.

Portier – Petr Cech

Mbrojtës i djathtë – Philipp Lahm

Mbrojtës i  qendrës – Vincent Kompany

Mbrojtës i  qendrës – Paolo Maldini

Mbrojtës i majtë – Bixente Lizarazu

Mesfushor qendror – Paul Gascoigne

Mesfushor qendror – Zinedine Zidane

Anësor i djathtë – Arjen Robben

Anësor i majtë – Ronaldinho

Mesfushor sulmues – David Silva

Sulmues – Alan Shearer

Formacioni

/Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori