Ronaldinho beson se Barcelona do të fitojë edhe ndeshjen e dytë ndaj Manchester Unitedit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

E para përfundoi me rezultat 0-1 dhe kjo ka lënë të hapur shumë mundësi për Djajtë e Kuq dhe sipas ikonës braziliane në rast se Djajtë e Kuq shënojnë të parë gjërat do të komplikohen shumë për vendasit.

“Barcelona duhet të përfundonte ndeshjen e parë në Mançester, me rezultatin 0-1 Manchester Unitedi ende do të besojë”.

Barça-Man Utd: Formacionet e mundshme, Solskjaer në kërkim të një mrekullie tjetër Barça-Man Utd: Formacionet e mundshme, Solskjaer në kërkim të një mrekullie tjetër

“Me mënyrën se si Barcelona po luan dhe numrin e golave të shënuar, pres që ata të ecin para. Besoj se do të fitojnë me komoditet në Barcelonë, por do të varet nga goli i parë”.

“Nëse Barcelona shënon do jetë një mbrëmje e gjatë për Unitedin. Por, nëse ata (Man Utd) shënojnë golin e parë, atëherë do të nervozojnë të gjithë në stadium dhe pastaj nuk e dinë asnjëherë se çfarë mund të ndodh në stadium”, ka thënë Ronaldinho. /Telegrafi/