Kapiteni i Milanit, Alessio Romagnoli, e pranon se Juventusi ishte skuadra më e mirë në fushë dhe se Zonja e Vjetër e meritoi fitoren.

Mbrojtësi italian foli edhe për përjashtimin e Gonzalo Higuain, duke thënë se argjentinasi e teproi me reagimin e tij.

“Kemi bërë aq sa kemi mundur, ishte një ndeshje me shumë raste”, ka thënë Romagnoli për Milan TV.

Cristiano Ronaldo në një duel me Alessio Romagnoli (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

“Na vjen keq që kemi humbur, por ata ishin më të mirë. Ata janë një nga skuadrat më të mira në Evropë”.

“Gjithashtu na vjen keq për reagimin e Higuainit, shkoi shumë larg dhe ai e dinë këtë, gaboi”, ka shtuar italiani.

Ronaldo: I lumtur për fitoren, shpresoj që Higuain mos të dënohet rëndë Ronaldo: I lumtur për fitoren, shpresoj që Higuain mos të dënohet rëndë

Pas kësaj humbje Milani renditet në vendin e pestë me 21 pikë, kurse Juve vazhdon në pozitën e parë me 34 pikë.

Ndeshja e ardhshme e kuqezinjve është kundër Lazios. /Telegrafi/