LAJMI I FUNDIT:

Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Roma i vendos çmimin e largimit sulmuesit Tammy Abraham

Tammy Abraham pritet të jetë lojtari i parë i larguar nga Roma.

Reklama

Sulmuesi anglez ka kaluar një vit të vështirë të dytin te Roma dhe largimi në fund të sezonit duket i pashmangshëm.

25-vjeçari ka zhvilluar 53 ndeshje zyrtare këtë edicion me fanellën e kryeqytetasve italian, ku ka realizuar nëntë gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë.

Abraham zbulon se kush po e kontakton nga Chelsea që të kthehet në Stamford Bridge
Lexo po ashtu Abraham zbulon se kush po e kontakton nga Chelsea që të kthehet në Stamford Bridge

E ardhmja e sulmuesit anglez pritet të jetë në vendlindje, ku disa skuadra kanë shprehur interesim për transferimin e tij.

West Ham United, Aston Villa, Wolverhampton Wanderers, Everton dhe PSG kanë shprehur interesim për transferimin e anglezit në verë.

Roma tanimë i ka caktuar edhe çmimin e largimit dhe për ta lënë të lirë atë duan të fitojë së paku 55 milionë euro.

Giallorosët do të ishin të lumtur nëse vije një ofertë e tillë, pasi për transferimin e anglezit dy vite më parë kanë shpenzuar 41 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori