LAJMI I FUNDIT:

Roma synon që t’i blindojë me kontrata afatgjate tre yjet e skuadrës

Roma synon që t’i blindojë me kontrata afatgjate tre yjet e skuadrës
(Foto: Twitter/AS Roma)

Roma nuk është njëra nga skuadrat pretendente për titullin e kampionit, por në radhët e veta ka shumë lojtarë të mirë që pëlqehen nga skuadrat e mëdha.

Pasi kanë arritur t’i ruajnë  yjet e skuadrës në vitet e fundit, Giallorosët synojnë që t’iu vazhdojnë edhe kontratat për disa vite.


Kësisoj mediumi i afërt me klubin ‘Forza Roma’, ka shkruar se Thiago Pinto ka për synim t’i blindojë tre yjet e skuadrës gjatë javëve në vazhdim.

Drejtori sportiv i Romës ka lënë takime me agjentët e futbollistëve si Gianluca Mancini, Nicolo Zaniolo dhe Leonardo Spinazzola.

Që të tre kanë kontrata me Romën deri në verën e vitit 2024, por klubi italian nuk dëshiron që t’i lë asgjë rastit dhe dëshiron që t’ia vazhdoj kontratat deri në vitin 2026.

Me kontratat e reja, treshja italiane e Romës do të marrin edhe paga më të larta, pasi do të jenë menjëherë në listën e më të paguarve pas dyshes Lorenzo Pellegrini dhe Tammy Abraham.

Si Mancini, ashtu edhe Spinazzola e Zaniolo kanë shprehur gatishmërinë për të mbetur pjesë e Romës edhe për disa vite dhe vazhdimi i kontratave duket punë e lehtë për Thiago Pinton.

Kujtojmë që për lojtarët në fjalë gjithmonë ka pasur interesim nga skuadrat e mëdha në vitet e fundit dhe kjo është arsyeja që Roma dëshiron vazhdimin e kontratave në mënyrë që të qëndrojë e qetë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori