LAJMI I FUNDIT:

Roma shënon fitore komode në shtëpi ndaj Veronës

Roma shënon fitore komode në shtëpi ndaj Veronës

Roma ka fituar 3-1 ndaj Hellas Veronës në kuadër të javës së 20-të në Serie A.

Reklama

Pas 20 minutash lojë, Giallorossët kaluan në epërsi me anë të Ginaluca Mancinit që pranoi një asistim nga Lorenzo Pellegrini.

Dy minuta më vonë nga goli i parë, erdhi edhe i dyti që u realizua nga Henrikh Mkhitaryan, derisa ishte një shërbim mjaftë i bukur nga Borja Mayroal.

Mayoral dryshoi rolin nga asistues në golashënues, pasi shënoi për 3-0 në minutën e 29-të.

Pjesa e dytë ishte një ritëm më të ulët dhe u shënua vetëm një gol.

Ishte minuta e 62-të kur Ebrima Colley shënoi për 3-1, e që me kaq edhe u mbyll lista e golashënuesve.

Pas javës së 20-të, Roma është në vendin e tretë me 40 pikë, gjashtë më pak se lideri Milani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori