LAJMI I FUNDIT:

Roma rivalizon Napolin për Herreran

Roma rivalizon Napolin për Herreran

Roma janë duke marrë parasysh një transferim të mundshëm të objektivit të Napolit, mesfushorit të Portos, Hector Herrera.

Reklama

Sipas gazetës portugeze A Bola,  pretendon ylli i Portos, Herrera ka rënë në syrin e më shumë se një klubi të Serie A.

Reprezentuesi meksikan ka qenë subjekt i negociatave për disa javë dhe trajneri i Napolit, Maurizio Sarri tha se ai preferon atë një mijë herë para për Axel Witsel.

Zëdhënësi i Napolit mohon bisedimet me Juventusin për Higuainin
Lexo po ashtu Zëdhënësi i Napolit mohon bisedimet me Juventusin për Higuainin

Megjithatë, skuadra napolitane deri më tani nuk arritën të bien dakord me kushtet e Portos, të cilët duan 30 milionë euro dhe asnjë qindarkë më pak për Herreran.

Sipas asaj që raporton A Bola, Roma tani ka kërkuar informacione mbi lojtarin meksikan dhe janë duke u përgatitur për një propozimin të tyre.

Të gjitha lajmet nga Transferimet
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Transferimet

Pas shitjes së Miralem Pjanic te Juventusi, Roma ka nevojë për një tjetër mesfushor kreativ dhe për atë janë vënë pas Herreras. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori