LAJMI I FUNDIT:

Roma planifikon ta kthejë Maiconin

Roma planifikon ta kthejë Maiconin

Lëndimi i Bruno Peres mund ta detyrojë Romën që ta rikthejë Douglas Maiconin në skuadër me një kontratë “paguhesh sa luan”.

Pas fitores ndaj Napolit, Giallorossët janë fuqishëm në garën për titullin e Serie A, ashtu që klubi nuk dëshiron të lëshojë në asnjë moment.


Peres nuk luajti në atë ndeshjes për shkak të lëndimit të kofshës, ndërsa testet mjekësore kanë treguar se do të mungojë së paku edhe dy javë.

Alessandro Florenzi nuk është në qind për qindëshin e tij, prandaj romakët mund të kërkojnë përforcime.

Maicon është stërvitur ndaras në Trigoria qe një muaj dhe ka punuar me skuadrën në periudhën e ndeshjeve të përfaqësueseve. Ai është lojtar i lirë, por e ka mbajtur formën e tij.

Sipas Mediaset Premium, problemet me lëndime mund të bëjnë që 35-vjeçari të rikthehet në skuadrën e Romës dhe të paguhet në bazë të numrit të paraqitjeve.

Kontrata e tij me klubin kryeqytetas skadoi gjatë verës dhe brazilianit nuk iu ofrua rinovim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori