LAJMI I FUNDIT:

Roma përgatitet t’i zyrtarizojë dy transferime, ndërsa Mourinho shënjestron Zaha e Tielemans

Roma përgatitet t’i zyrtarizojë dy transferime, ndërsa Mourinho shënjestron Zaha e Tielemans
(Foto: Getty Images)

Roma thuhet se ka arritur marrëveshje me Houssem Aouar dhe Evan Ndicka, të cilët planifikon t’i transferojë në javët në vijim.

Reklama

Giallorossët veçmë i kanë nisur përgatitjet për sezonin 2023/2024 duke siguruar shërbimet e mesfushorit të Lyonit, derisa edhe mbrojtësi i Eintracht Frankfurtit është shumë pranë finalizimit të marrëveshjes.

Ndërkohë, Jose Mourinho është në kërkim të futbollistëve tjerë të rëndësishëm, të cilëve u skadojnë kontratat këtë muaj.

Roma ka marrëveshje totale me Aouar
Lexo po ashtu Roma ka marrëveshje totale me Aouar

Sipas La Gazzetta dello Sport, strategu portugez është i interesuar për shërbimet e sulmuesit të Crystal Palace, Wilfried Zaha, në mënyrë që ta zëvendësojë të lënduarin Tammy Abraham.

Në anën tjetër, Il Corriere dello Sport bën të ditur se Youri Tielemans dëshiron të largohet nga Leicester City pas rënies nga Liga Premier dhe mesfushori belg është shënjestër serioze e Romës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori