LAJMI I FUNDIT:

Roma me një këmbë në çerekfinale, triumfon bindshëm ndaj Shakhtarit

Roma me një këmbë në çerekfinale, triumfon bindshëm ndaj Shakhtarit
(Foto: Twitter/AS Roma English)

Me rezultat 3-0, Roma e ka fituar ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Evropës kundër Shakhtar Donestkut, në sfidën që u zhvillua në Stadio Olimpico.

Reklama

Lorenzo Pellegrini e zhbllokoi rezultatin për Giallorossët pas asistimit nga Pedro (23’) dhe me epërsi minimale përfundoi pjesa e parë.

Në fraksionin e dytë në skenë doli Stephan El Shaarawy për ta dyfishuar rezultatin (73’). Asistues ishte Borja Mayoral.

(Foto: Twitter/AS Roma English)

Golin e tretë dhe rezultatin përfundimtar e vendosi Gianluca Mancini (77’), falë asistimit nga Bryan Cristante.

Fitorja prej 3-0 e bën Romën favorit të madh për të vazhduar në çerekfinale, pasi Shakhtar Donetsku do ta ketë të vështirë t’i ndryshojë gjërat në ndeshjen kthyese. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Serie A
Kalo në kategori