Raportohet se Roma është afër të nënshkruajë me mesfushorin e Dinamo Zagrebit, Ante Coric.

Reklama

Çmimi i vendosur nga klubi kroat për lojtarin e shumë përfolur është rreth gjashtë milionë euro.

Giallorossët tash e disa kohë kanë qenë të lidhur me lojtarin 21-vjeçar dhe drejtori sportiv Monchi është një admirues i madh i tij dhe kështu dëshiron Coricin me çdo kusht.

7 dhjetor 2016: Ante Coric gjatë një dueli me Anderson Hernanes më Ligën e Kampionëve (Foto: Getty Images)

Mesfushori me tipare sulmuese ka arritur të paraqitet në Përfaqësuesen e parë të Kroacisë dhe ishte pjesë e skuadrës për Euro 2016, por nuk arriti të ketë ndonjë minutë në fushë.

Reklama

Tani sipas TuttoMercatoWeb, Roma ka bërë një ofertë zyrtare në vlerë gjashtë milionë euro, aq sa ishte dhe kërkesa e Dinamos.

Reklama
Klubet e Serie A vazhdojnë t’i paguajnë menaxherët e lojtarëve, por ky trend është në rënie Klubet e Serie A vazhdojnë t’i paguajnë menaxherët e lojtarëve, por ky trend është në rënie

Takimi mes palëve pritet të ndodh sot gjatë ditës së martë.

Klubi kroat pritet ta pranojë ofertën, por me disa bonuse të përfshira në marrëveshje. /Telegrafi/