LAJMI I FUNDIT:

Roma dëshiron t’i shesë gjashtë lojtarë në afatin e janarit

Roma dëshiron t’i shesë gjashtë lojtarë në afatin e janarit

Sipas një raporti të Il Corriere dello Sport, Roma do të përpiqet të shesë gjashtë lojtarë në afatin kalimtar të janarit, përfshirë Carles Perez dhe Federico Fazio.

Giallorossët qëndrojnë në vendin e tretë në tabelën e Serie A pas 14 ndeshje të zhvilluara deri më tani këtë sezon.

Ndërsa menaxheri i ri i përgjithshëm i klubit Tiago Pinto do të përpiqet të nënshkruajë lojtarë të rinj në afatin kalimtar të janarit, ka shumë të tjerë që pritet të largohen nga Stadio Olimpico, ose në huazim ose në një shitje të përhershme.

Sipas mediumi Il Corriere dello Sport, janë gjashtë lojtarë që Giallorossët do të përpiqen të shesin në afatin e ardhshëm të transferimeve.

Njëri prej tyre është ish-talenti i Barcelonës, Carles Perez. Spanjolli ka një gol në 12 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon dhe Roma është e gatshme ta largoj atë në huazim për ta lënë atë të marrë më shumë kohë loje.

Sipas raportit, Perez nuk është vendosur në një rol të ri ‘trequartista’ me të ardhmen e tij në klub në dyshim serioz.

Nëse Perez largohet, një sulmues i ri do të bashkohet me Romën me Stephan El Shaarawy, i cili mund të bëjë kthimin e tij në kryeqytet.

Mbrojtësit Bruno Peres dhe Davide Santon gjithashtu janë përfshirë në listën e transferimeve të Romës dhe e njëjta gjë është e vërtetë për Federico Fazio, Juan Jesus dhe Amadou Diawara. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori