LAJMI I FUNDIT:

Roma afër transferimit të talentit gjerman

Roma afër transferimit të talentit gjerman

Skuadra italiane Roma, ka mbetur pa sulmuesin egjiptian Mohamed Salah.

Reklama

Salah iu bashkua Liverpoolit për një shumë prej 43 milionë euro duke lënë bosh pozitën e sulmuesit të djathtë te Roma.

Kësisoj Roma po tenton të gjejë një zëvendësim për të dhe duket se e ka gjetur në Eredivisie.

Fjala është për talentin gjerman, Amin Younes i cili ka filluar bisedimet me Romën.

22-vjeçari ka shkëlqyer me Ajaxin duke shënuar shtatë gola dhe duke dhuruar 13 asistime në të gjitha garat.

Roma ka gati një ofertë prej 15 milionë euro për të.

Mbetet të shihet nëse Ajax do të pranojë ofertën e Romës, pasi lojtarin e ka blerë dy vite më parë për dy milionë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori