Roma ka fituar ndaj Sampdorias me rezultat 4-1 në Serie A

Për vendasit shënuan Juan Jesus (19′), Patrik Schick (59′), Stephan El Shaarawy (72′, 90+3′).

Kurse golin e vetëm për skuadrën mysafire e shënoi Gregoire Defrel në minutën e 89-të.

Patrick Schick duke festuar golin ndaj Olimpicos (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Lojtari i ndeshjes ishte El Shaarawy, ndërsa me notë të lartë përveç dy golashënuesve tjerë u vlerësuan edhe Lorenzo Pellegrini, Bryan Cristiante dhe Kostas Manolas.

Më i miri te mysafirët ishte Defrel, i cili përveç golit bëri edhe paraqitje të mirë.

Por, te Samp paraqitje të mirë arriti të bëjë në mesfushë edhe Ronaldo Viera, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Roma:

Reklama

Sampdoria: