Roma dhe Atalanta kanë barazuar me rezultat 3-3 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Serie A.

Reklama

Giallorossët dhe klubi nga Bergamo kanë ndarë pikët në një ndeshje e cila pati shumë aksion dhe rikthime rezultatesh.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Javier Pastore (2′), Alessandro Florenzi (60′) dhe Kostas Manolas (82′) për vendasit, ndërsa për Atalantan shënuan Timothy Castagne (19′) dhe Emiliano Rigoni (22′, 38′).

Roma dhe Atalanta barazojnë në trilerin e gjashtë golave Roma dhe Atalanta barazojnë në trilerin e gjashtë golave

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshjes ishte pikërisht argjentinasi Rigoni, i cili u vlerësua me notë 8.7, ndërsa nota më e ulët shkoi për portierin Robin Olsen që u notua me 5.7.

Reklama

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, i cili pati paraqitje të mirë duke u vlerësuar me notën më të lartë në mbrojtje, 7.0. /Telegrafi/

Reklama

Roma:

Atalanta: