Milani ka vazhduar me formën e mirë në Serie A, këtë herë fitoi në derbi ndaj Romës me rezultat 0-2.

Golat u shënuan nga Patrick Cutrone (48′) dhe David Calabria (74′)

Më i miri në këtë takim ishte Calabria, por paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Suso, Alessio Romagnoli dhe Ricardo Rodriguez.

Festa e fitores në Olimpico (Foto: Getty Images)

Për lojtari me notën më të lartë ishte Diego Perotti, pastaj Bruno Peres dhe Kostas Manolas.

Në javën e ardhshme Milani luan ndaj Interi, kurse Roma kundër Napolit, më poshtë keni notat e lojtarëve:

Roma:

Milan: