Fiorentina ka arritur fitore ndaj Romës me rezultat 0-2 në Serie A.

Golat për mysafirët i shënuan Marco Benassi (7’) dhe Giovanni Simeone (39’).

Por, më i miri në këtë takim ishte Marco Sportiello, i cili me pritet e tij nuk lejoi që skuadra romake mos të shënojë në këtë takim.

Me notë të lartë u vlerësua edhe Riccardo Sapnoara, që përveç paraqitjes së mirë ishte vendimtar me dy asistime.

Giovanni Simeone duke festuar golin ndaj Romës në Stadio Olimpico (Foto: Getty Images)

Normalisht edhe dy golashënuesit ishin në mesin e më të mirëve, ashtu si mbrojtësi German Pazzella.

Për Romën më të mirë ishin dyshja mbrojtëse Bruno Peres dhe Federico Fazio.

Reklama

Portieri Alisson Becker dhe sulmuesi Gregorie Defrel, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Reklama

Roma:

Fiorentina: