LAJMI I FUNDIT:

Rodrygo zgjedh legjendën e Real Madridit me të cilën do të donte të luante – nuk është CR7

Rodrygo zgjedh legjendën e Real Madridit me të cilën do të donte të luante – nuk është CR7

Rodrygo Goes ka zgjedhur bashkëkombësin e tij, Ronaldo Nazario da Lima si legjendën e Real Madridit me të cilin do të donte të luante.

Sulmuesi i Real Madridi ka folur shpesh për adhurimin e tij për Cristiano Ronaldon, por duket se ai e ka më shumë për Ronaldo Nazarion.

Rodrygo u pa një herë në një intervistë i veshur plotësisht me fanellën e tij të Brazilit duke prekur këmbët e Ronaldos përpara se të prekte të tijat.

Gjesti qesharak sugjeronte që Rodrygo po donte të ‘merrte’ disa aftësi nga legjenda braziliane.

CR7 mbetet golashënuesi rekord i Real Madridit në histori me 450 gola, por Ronaldo nuk bëri keq as duke shënuar 103 gola në 177 ndeshje.

23-vjeçari ka bërë një paraqitje mbresëlënëse për Real Madridin këtë sezon me 11 gola dhe 6 asistime në 26 ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori