LAJMI I FUNDIT:

Rodri: Duam ta bëjmë Man Cityn aq të madh sa Liverpooli

Rodri: Duam ta bëjmë Man Cityn aq të madh sa Liverpooli

Lojtari i Manchester Cityt, Rodri ka thënë se dëshiron të ndihmojë që një ditë të bëhet klubi i tij po aq i madh sa Liverpooli.

City është klubi më i suksesshëm dhe trofeshëm anglez në dekadën e fundit, duke fituar të gjithë trofetë, nga Liga Premier, te FA Cup, Carabao Cup dhe Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, njëri nga yjet kryesor të ekipit viteve të fundit, Rodri, beson se ekipi i tij duhet ta ndjek rrugën e suksesit për të qenë po aq të mëdhenj sa rivali i tyre, Liverpooli.

Salah: Rivaliteti me Manchester Cityn na bën ekip më të mirë dhe na shtyen të punojmë më shumë
Lexo po ashtu Salah: Rivaliteti me Manchester Cityn na bën ekip më të mirë dhe na shtyen të punojmë më shumë

“Liverpool ka pasur një histori më të mirë se ne (Man City), është normale”, ka thënë fillimisht mesfushori i Cityt.

“Sigurisht, Liverpool ka qenë në 2,3 skuadrat më të mira të të gjitha kohërave në këtë vend, kështu që është normale që ata të mbështeten zakonisht”.

“Ne jemi këtu për të ndryshuar historinë dhe për të qenë pjesë e epokës moderne të Ligës Premier dhe për të qenë një ditë aq i madh sa Liverpooli është tani si një klub”, përfundoi Rodri.

Liverpooli është në një tjetër garë për titull me Cityn, ashtu siç ka bërë gjatë shumë sezoneve të kaluara. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Ndërkombëtare
Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Ndërkombëtare
Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Ligat tjera
Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Serie A
Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Bundesliga
Kalo në kategori