Pozicioni i Ole Gunnar Solskjaer te Manchester United nuk ka ndryshuar dhe drejtuesit e klubit, mund ta shkarkojnë norvegjezin.

Sipas Daily Mail, trajneri aktual i Leicester Cityt, Brendan Rodgers, është favorit kryesor për të marr stolin e “Djajve të Kuq”, nëse do të ketë ndryshim në bankinë.

Mësohet se drejtuesit e Man United kanë kontaktuar disa trajnerë për të testuar se cili do të ishte kandidati më i mundshëm.

Në listën, i pari ishte Antonio Conte (tashmë pjesë e Tottenhamit) dhe Erik Ten Hag e Zinedine Zidane, por edhe këta të dy opsione të vështira.

Rodgers shfaqet si kandidati më i mundshëm për të marr drejtimin e skuadrës.

Reklama

Pas disa rezultateve të dobëta, zërat për largimin e Solskjaer janë shtuar, por klubi ende nuk ka marrë vendim për shkarkimin e norvegjezit. /Telegrafi/

Reklama