Rod Stewart ka zbuluar se ai anuloi koncertin e tij me Cyndi Lauper dhe Jon Stevens në Australi për shkak të një “infeksioni viral”.

“Përshëndetje miqtë e mi”, tha ylli britanik në një deklaratë në Instagram të shtunën.

“Jam absolutisht i mërzitur që po i zhgënjej fansat e mi që blenë bileta për A Day On The Green”.

“Vonë këtë mëngjes më këshilluan se kisha një infeksion viral dhe fyti im është shumë i irrituar për të kënduar”, shtoi Stewart, 78 vjeç. “Unë jam vetëm njeri dhe ndonjëherë sëmurem ashtu si ju”.

“Gëzimi im më i madh është të performoj për ju, kështu që po bëj gjithçka që mundem për t’u rikuperuar dhe për t’u kthyer në skenë”.

Të gjitha lajmet nga Rod Stewart Të gjitha lajmet nga Rod Stewart
Reklama

Fansat bënë reagime të shumta, të cilët i dëshiruan shërim të shpejt artistit të njohur.

Reklama

“Ti je në zemrat tona. Shërohu shpejt”, shkroi një fans.

“Shërim të shpejtë i dashur Rod, të lutem kujdesu”, shtoi një tjetër përdorues i rrjeteve sociale.

“E kuptojmë plotësisht. Të gjithë duam që të jeni mirë”, tha mes tjerash një tjetër fans. /Telegrafi/