Mbrëmë janë zhvilluar dy ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Kampioni në fuqi, Golden State Warriors kanë pësuar edhe një humbje në këtë fazë të “play-off”.

“Luftëtarët” pësuan humbje si mysafir në palestrën Toyota Center kundër Houston Rockets me rezultat 112-108.

James Harden shkëlqeu te vendasit me 38 pikë e dhjetë kërcime gjersa te mysafirët më i miri në parket ishte Stephen Curry me 30 pikë.

Tashmë te dyja skuadrat kanë nga një fitore secila gjersa seria bartet në fushën e Oracle Arena.

Ndërkohë, Boston Celtics ka arritur edhe fitoren e tretë në këtë fazë të garës së basketbollit amerikan.

Keltët triumfuan para shikuesve të vetë në palestrën TD Garden kundër Milwaukee Bucks me rezultat 113-101 dhe me këtë rast, Celtics kanë tri fitore kundrejt një humbje.

Ndryshe, skuadra që arrin numrin e fitoreve katër, shkon vazhdon ëndrrën për titullin e kampionit. /Telegrafi/