Aktori Robert Pattinson ka rezultuar pozitiv me COVID-19, thuhet sipas raporteve të mediave amerikane, gjë që bëri të ndërpriten xhirimet e filmit të ri “The Batman” vetëm disa ditë pasi xhirimet rifilluan pas periudhës së izolimit.

Një zëdhënës i studios ‘Warner Bros’, tha: “Një anëtar i produksionit të ‘The Batman’ ka dalë pozitiv për COVID-19 dhe po izolohet në përputhje me protokollet e vendosura. Xhirimet janë ndërprerë përkohësisht”, shkruan The Guardian.

Studio nuk pranoi të përmendte individin e prekur, por ‘Vanity Fair’ dhe ‘Hollywood Reporter’ cituan burime të paemërtuara duke thënë se personi që doli pozitiv ishte Pattinson. 34-vjeçari do të vetë-izolohet për dy javë para se të rifillojë xhirimet.

Reklama

Robert Pattinson (Foto: David Livingston/Getty Images/Guliver)

Prodhimi i filmit, i cili po xhirohet në Mbretërinë e Bashkuar, në Hertfordshire, u pezullua në mars për shkak të pandemisë dhe bllokimit kombëtar. Xhirimet u rifilluan vetëm tri ditë më parë.

Reklama

Qeveria dha guximin në maj për rifillimin e prodhimit të filmave, nën udhëzimet e reja, të hartuara nga Komisioni Britanik i Filmit dhe Instituti Britanik i Filmit, duke detajuar rregullat mbi distancën fizike, trajnimin e sigurisë dhe testet e temperaturës.

Robert Pattinson (Foto: Kimberly White/Getty Images/Guliver)

“The Batman”, është planifikuar të publikohet në vitin 2021, dhe ka brenda tij një grup të njohur aktorësh si: Zoë Kravitz, Paul Dano dhe Colin Farrell. Isshtë drejtuar nga Matt Reeves.

Reklama

Pattinson, i njohur më shumë për rolin e tij në ekskluzivitetin e “Twilight”, mori rolin e superheroit pasi Ben Affleck u tërhoq nga ky rol vitin e kaluar.

“The Batman” fillimisht duhej të arrinte në kinema në qershor të vitit 2021 por u shty përsëri për në tetor për shkak të vonesave që shkaktoi pandemia. /Telegrafi/

Reklama

Robert Pattinson (Foto: Andrew Toth/Getty Images/Guliver)