Gjiganti italian Lazio janë shumë afër marrëveshjen me mbrojtësin e majtë shqiptar të Real Betisit, Riza Durmishi.

Sipas Estadio Deportivo klubi ka pranuar një ofertë prej 7 milionë eurove.

Edhe gazeta italiane La Reppublica e konfirmon ofertë dhe sipas tyre marrëveshja vetëm është mbyllur.

Lionel Messi në duel me Riza Durmishin (Getty Images)

24-vjeçari u bashkua me Los Verdiblancos nga Brondby në verën e vitit 2016 dhe shkëlqeu gjatë 18 muajve të parë në klub.

Sidoqoftë, produkti i klubit Junior Firpo është preferuar më shumë nga trajneri Quique Setien në muajt e fundit.

Riza Durmishi në aksion me Danimarkën (Getty Images)

Durmishi ka zhvilluar 23 ndeshje me Danimarkën.

Ai shkaku i mungesa së fundmi ka humbu edhe vendin në kombëtare dhe ftesën për pjesëmarrje në Kampionati Botëror. /Telegrafi/