LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora publikon videon kur Mbreti Charles e përmendi atë dhe Nënë Terezën si shqiptarë të shquar

Rita Ora publikon videon kur Mbreti Charles e përmendi atë dhe Nënë Terezën si shqiptarë të shquar
Reklama

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, këto ditë ka qenë në qendër të kritikave.

Krejt kjo për shkak se ajo acaroi bashkëkombësit e saj, kur u xhirua në një video gjatë një paraqitjeje në Hungari, teksa mbante flamurin e Serbisë në duar.


Rita e bëri të qartë se nuk ka qenë e vetëdijshme për flamurin që mbante në duar dhe se gjatë gjithë kohës ka menduar se ka një flamur hungarez në duar.

Sido që të jetë, këngëtarja shqiptare duket se ka vendosur që t’iu kundërpërgjigjet kritikëve të saj, me një video të rishpërndarë së fundmi në rrjetin social Instagram.

Rita Ora nuk i ndal pozat provokuese me bikini nga pushimet luksoze në Ibiza
Lexo po ashtu Rita Ora nuk i ndal pozat provokuese me bikini nga pushimet luksoze në Ibiza

Bëhet fjalë për një video ku Mbreti Charles III flet për emrat e shquar me origjinë shqiptare dhe ndër to përmend Nënë Terezën dhe Rita Orën.

“Ju keni kaq heronj ikonë nga ky regjion. Nënë Tereza ishte sigurisht një shqiptare për nga etnia, e lindur në Maqedoninë e Veriut e besimit roman-katolik. Në muzikën bashkëkohore, Rita Orën të cilën e kisha nderin e madh ta dëgjoj duke kënduar për herë të parë në Londër javën e kaluar”, dëgjohet duke thënë monarku i Mbretërisë së Bashkuar në video.

Rita Ora përndryshe mbetet shqiptarja e parë që depërtoi në tregun ndërkombëtar të muzikës, dhe është aktualisht e vetmja shqiptare me famë globale që i ka dedikuar këngë Kosovës dhe njëherësh e vetmja artiste e përmasave botërore që ka kënduar falas në Kosovë. /Telegrafi/

Rita Ora në koncertin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në Prishtinë, më 17 shkurt 2008 (Foto: ARMEND NIMANI/AFP via Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Magazina
Përplasje të forta mes banorëve, Edona James ia plas të qarës pas debatit të ashpër me Albyn dhe Lumbardhin në BBVK

Përplasje të forta mes banorëve, Edona James ia plas të qarës pas debatit të ashpër me Albyn dhe Lumbardhin në BBVK

Magazina
Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Magazina
Këngëtarja rumune, Andreea Vilcan viziton Prekazin për 28 Nëntor

Këngëtarja rumune, Andreea Vilcan viziton Prekazin për 28 Nëntor

Magazina
Kalo në kategori