LAJMI I FUNDIT:

Ringjallet Derrick Rose, vendimtar në triumfin e Timberwolves: Beso në vete edhe nëse askush nuk të beson

Ringjallet Derrick Rose, vendimtar në triumfin e Timberwolves: Beso në vete edhe nëse askush nuk të beson
Reklama

Derrick Rose është rikthyer fuqishëm duke mposhtur pothuajse i vetmuar Utah Jazz me Minnesotan që arriti fitoren e radhës me rezultat 128-125.

Rose ktheu kohën pas duke kujtuar të gjithëve për sezonin që pati si MVP.


Ai qëlloi 19 nga 31 gjuajtje duke shënuar 50 pikë e duke ndihmuar ekipin e tij ndaj Utah për të triumfuar me tri pikë epërsi. Asnjëherë Rose nuk arriti kaq pikë, as kur ishte MVP.

Rose shënoi pikët vendimtare të epërsisë në fund dhe bëri bllok në aksionin vijues për të mohuar barazimin e rezultatit nga Utah.

Vet Rose nuk ju përmbajt lotëve pas ndeshjes, duke dëshmuar dashurinë për këtë sport.

“Besoni në vete edhe atëherë kur ata nuk besojnë te ju”, ishte mesazhi i Derrick Rose i publikuar në rrjetet sociale pas ndeshjes.

Performanca e Rose emocioni të gjithë adhuruesit e basketbollit të cilët edhe e kritikuan atë, ku Rose për vite të tëra dështoi të kthehet në top formë, madje edhe u përjashtua nga ekipe të ndryshme, derisa ish trajneri i tij te Chicago e pranoi te Minnesota.

Lëndimet e shumta e ndaluan të rikthehej, por jo më. Derrick Rose është rikthyer, MVP i dikurshëm i NBA.

Në ndeshjet tjera vlen të përmendet fitorja ëpr një pikë e Los Angeles Lakers, triumfi i Warriors në shtëpi ndaj Pelicans dhe fitgorja e thellë e Spurs te Suns.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori