LAJMI I FUNDIT:

Rikujtohen gafat e lojtarëve në prezantimin te klubet e reja – pas asaj të Ronaldos te Al Nassr

Rikujtohen gafat e lojtarëve në prezantimin te klubet e reja – pas asaj të Ronaldos te Al Nassr

Bota e futbollit është mbërthyer nga Cristiano Ronaldo që kompletoi lëvizjen e tij sensacionale me 200 milionë euro në vit te skuadra saudite Al-Nassr pas largimit të tij të hidhur nga Manchester United .

Pavarësisht pritjeve më të ngrohta në Arabinë Saudite, portugezi njoftoi se ishte i lumtur të transferohej në Afrikën e Jugut në zbulimin e tij zyrtar në Lindjen e Mesme.

Videoja e publikuar në mediat sociale tregon Ronaldon duke thënë: “Futbolli është ndryshe, kështu që për mua nuk është fundi i karrierës sime të vij në Afrikën e Jugut. Kjo është arsyeja pse unë dua të ndryshoj, dhe të jem i sinqertë, nuk jam i shqetësuar për atë që thonë njerëzit”.

Por, kjo nuk ishte gafa e vetme e lojtarëve, pasi më poshtë keni disa prej tyre, aty ku futet edhe një klub:

Reklama

Robinho mendonte se i është bashkuar Chelseat, ndërsa kishte kaluar te Manchester Cityt

Fatkeqësisht për Robinhon, ai bëri një gabim të dukshëm kur u pyet nga gazetarët për klubin e tij të ri.

“Në ditën e fundit të transferimeve, Chelsea bëri një ofertë të mirë për mua personalisht dhe të mirë për Real Madridin dhe ajo u pranua”, deklaroi ai, përpara se dikush të vinte në dukje gafën e tij.

“Chelsea? Jo, Manchester. Më fal”, shtoi ai.

Robinho mban fanellën e tij me numrin 10 përkrah trajnerit të Man City në atë kohë Mark Hughes

Martin Braithwaite dhe Theo Hernandez me prezantim shokues në “Camp Nou”, repsketivisht “Santiago Bernabeu”

Ku iku emblema? Kieran Trippier dhe Maxwell Cornet nuk shënjëstruan saktë!

Maxwell Cornet tregon distinktivin UmbroKieran Trippier u pa duke treguar nga sponsori i mëngëve të klubit, agjencia e udhëtimeve në internet Kayak

Everton e shkruan gabimisht emrin e Gerard Deulofeut në pjesën e pasme të fanellës

Bluzat e Evertonit shihen të ekspozuara me emrin e Gerard Deulofeu të shkruar gabimisht (djathtas)

Benteke pretendon se ai është një lojtar i Burnley në Twitter pasi nënshkroi për Crystal Palacen

Pasi nënshkroi për Crystal Palace, Christian Benteke rastësisht tha se ai ishte një lojtar i Burnley në Twitter

Dështimi i Roberto Soldados në goditjen e topit, kur u prezantua te Villareali. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori