LAJMI I FUNDIT:

Rikthim sensacional i Espanyolit ndaj Atleticos për t’i mbajtur gjallë shpresat për mbijetesë

Rikthim sensacional i Espanyolit ndaj Atleticos për t’i mbajtur gjallë shpresat për mbijetesë
(Foto: Getty Images)

Espanyoli është kthyer nga disavantazhi prej tre golash për të barazuar (3-3) kundër Atletico Madridit në RCDE Stadium, në ndeshjen e xhiros së 36-të në La Liga.

Reklama

Edhe pse nuk kishte ndonjë objektiv në këtë përballje, skuadra mysafire realizoi dy gola në gjysmën e parë. Saul Niguez (21’) dhe Antoine Griezmann (44’) ishin golashënues.

Me të filluar pjesa e dytë (46’), Yannick Carrasco shfrytëzoi një top të kthyer për ta shënuar golin e tretë.

(Foto: Getty Images)

Rikthimi për ekipin e vendas filloi me golin e Cesar Montes në minutën e 64. Një penallti të akorduar në favor të vendasve, Joselu e konvertoi në gol (76’).

Aleix Vidal dhuroi një harkim të mirë, të cilin e shfrytëzoi Vinicius Souza për t’i barazuar shifrat (79’).

Falë kësaj pike, Espanyoli mbetet në vendin e parafundit në tabelë me 35 pikë, tri pikë prapa zonës së shpëtimin kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund të kampionatit. /Telegrafi/