Fëmija i radhës për Ricky Martin dhe burrin e tij, Jwan Yosef, është djalë.

Reklama

Këngëtari, 47-vjeç, ka bërë të ditur të enjten se ai dhe Yosef, 35-vjeç, kanë mirëpritur fëmijën e tyre të katërt, djalin Renn.

“Djali ynë Renn Martin -Yosef ka lindur”, është përshkrimi që ia ka vënë fotos, në të cilën shfaqet ai dhe Yosef duke mbajtur në krahë foshnjën e tyre të posalindur.

View this post on Instagram

Nuestro hijo Renn Martin-Yosef ha nacido. #elbebéhanacido

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on Oct 29, 2019 at 3:48pm PDT

Martin po ashtu ndau këto lajme të bukura edhe në InstaStory, duke ua vënë të njëjtin përshkrim.

Ricky Martin po bëhet baba për herë të katërt Ricky Martin po bëhet baba për herë të katërt

Renn iu bashkohet vëllëzërve, binjakëve Matteo dhe Valentin, 11 vjeç, dhe motra e tyre e madhe Lucia, dhjetë muajshe.

Reklama

Lajmin se po bëhen prindër për herë të katërt, Martin e paralajmëroi muaj më parë gjatë “Darkën Kombëtare të Fushatës për të Drejtat e Njeriut” në Washington DC. “Familja ime është këtu”, tha ylli ndërsa pranoi një çmim për mbrojtjen e tij për të drejtat e LGBTQ, pasi lavdëroi burrin dhe djemtë e tij binjakë.

Reklama

Jwan Yosef, Ricky Martin dhe fëmijët e tyre (Foto: Paul Morigi/Getty Images/Guliver)

“Burri im Jwan, ju dua, binjakët e mi të bukur, Valentino dhe Matteo, ata janë gjithashtu këtu, ju dua me gjithë zemër, ju jeni forca ime, ju më frymëzoni çdo ditë, më motivoni që të vazhdoj më tej”.

Reklama

“Dhe nga rruga, unë duhet të njoftoj se jemi shtatzënë. Ne jemi duke pritur, “shtoi ai, ndërsa turma brohoriste. “Unë i dua familjet e mëdha”, ka thënë ai në fjalimin e tij.

Dyshja fillimisht u njoftuan në Instagram dhe që nga viti 2016 ata janë shfaqur së bashku. /Telegrafi/