Revolucioni i Juventusit ka filluar tashmë këtë verë, ku Andrea Pirlo u emërua në vend të Maurizio Sarri, që iu ndërpre kontrata nga klubi.

Eliminimi nga Liga e Kampionëve, nuk u pëlqeu shumë kampionëve italianë, të cilët e larguan trajnerin Sarri, ndërsa punën ia dhanë një ish mesfushori të tyre, që nuk kishte punuar kurrë si trajner.

Tani, sipas gazetës italiane, Tuttosport, Juve po planifikojnë të shpëtojnë veten nga një numër i madh i lojërave që konsiderohen si të panevojshëm si: Sami Khedira, Gonzalo Higuain, Mattia De Sciglio, Douglas Costa, Blaise Matuidi, Alex Sandro e Daniele Rugani.

Nuk mungojnë as lajmet për Aaron Ramseyn dhe një rikthim të tij në Ligën Premier.

Higuain mund të largohet i pari, pasi mund të kalojë në Major League Soccer, ku ka oferta.

DC United ka shprehur një interes në javët e fundit, megjithëse River River është gjithashtu shumë e interesuar.

Matuidi tashmë ka marrëveshje për tu larguar dhe do të të bashkohet me projektin e David Beckham te Inter Miami në MLS.

E ardhmja e gjashtë lojtarëve të tjerë është në ajër, por duhet të bëhen më të qarta në ditët dhe javët në vijim dhe kjo është detyrë e Fabio Paraticit.

Foto: Fabio Paratici

Për sa i përket lojtarëve që Pirlo i do në sezonin e ardhshëm, në krye të listës është mbajtja e Cristiano Ronaldos, pasi ekipi do të krijohet rreth tij.

Raul Jimenez, Arkadiusz Milik, Edin Dzeko dhe Alexandre Lacazette janë emrat që fliten për sulmin.

Veteranët si Gianluigi Buffon dhe Giorgio Chiellini do të qëndrojnë të dy edhe nga një vit.

Pirlo ka ofruar në stafin e tij, Roberto Baronion, një shok i tij që nga koha e Brescias. /Telegrafi/