Gjithçka ka ndryshuar në Chelsea këtë verë nën pronësinë e tyre të re, dhe disa lojtarë do të shikojnë me nervozizëm mbi supe derisa merkato të mbyllet.

Thomas Tuchel do të mbështetet shumë nga Todd Boehly, pas largimit të Romelu Lukakut – një mbërritje mbresëlënëse për rreth 115 milionë euro vetëm verën e kaluar – duke iu treguar dera e daljes. As ai nuk do të jetë i vetmi që do të largohet, me eksodin në vazhdim.

Në të vërtetë, sezonin e ardhshëm, blutë me siguri do të mburren me një sërë emrash të rinj nga pjesa e përparme deri në fund të ekipit të tyre. Doli të hënën se  Chelsea po shqyrton një lëvizje për Cristiano Ronaldon mes të ardhmes së tij të pasigurt në Manchester United, por Tuchel nuk e preferon gjermanin.

Reklama
Reklama
Rezultatet e të gjitha javëve dhe tabela përfundimtare - kush e fiton Ligën Premier, vendet në Evropë dhe kush bije në Championship Rezultatet e të gjitha javëve dhe tabela përfundimtare - kush e fiton Ligën Premier, vendet në Evropë dhe kush bije në Championship

Javën e kaluar, ata gjithashtu rrëzuan ofertën e Arsenalit për të nënshkruar me Raphinhan nga Leeds me një ofertë prej 63 milionë euro, por braziliani është ende në pritje për Barcelonën.

Blutë duan gjithashtu Raheem Sterlingun, me diskutimet me Manchester Cityn për një kalim prej 56 milionë euro. Kjo forcë sulmuese me pamje të re ka potencialin të jetë vdekjeprurëse, por që kjo të ndodhë, duhet të shiten disa yje aktualë.

Ndër ata që janë në rrezik të prerjes janë Timo Werner, Hakim Ziyech, Callum Hudson-Odoi, Christian Pulisic, dhe Jorginho. /Telegrafi/