“Sunny Hill” ka bërë bujë të madhe gjatë këtyre ditëve jo vetëm në trojet shqiptare, por edhe në arenën ndërkombëtare.

Reklama

Festivali, që mblodhi bashkë në Kosovë yje nga tregu vendor e ndërkombëtar, pati zhvillime të shumta e performanca të ndryshme.

Në këtë ngjarje të madhe kulturore ka qenë për të performuar edhe Jose Alvaro Osorio Balvin, i njohur për audiencën si J Balvin.

Së fundmi revista e famshme amerikane, Rolling Stone, në faqen e tyre në Instagram ka publikuar fotografi të J Balvin, ku shfaqet përkrah Dua Lipës.

DailyMail me një tjetër shkrim për Dua Lipën, e cila u shpall Ambasadore Nderi e Kosovës nga presidentja Osmani DailyMail me një tjetër shkrim për Dua Lipën, e cila u shpall Ambasadore Nderi e Kosovës nga presidentja Osmani

“Superyjet bëhen bashkë në Kosovë”, thuhet në përshkrimin e tyre duke ia bashkangjitur edhe një ‘emoji’ me flamurin e Kosovës.

Reklama

Dua po ashtu këndoi në natën e parë të “Sunny Hill”, disa nga këngët më të suksesshme të reportoarit të saj.

Reklama

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Paraqitja e Lipës ka pushtuar edhe ballinat e revistave të tjera si: DailyMail, Vogue, Harper’s Bazaar etj.

E njëjta ishte e pranishme në Kosovë së bashku me prindërit, Dukagjinin dhe Anesën, si dhe me motrën e të vëllanë, Rinën dhe Gjinin. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)