LAJMI I FUNDIT:

Renditen 20 portierët në Ligën Premier nga më i dobëti tek ai më i miri

Renditen 20 portierët në Ligën Premier nga më i dobëti tek ai më i miri

Chelsea më në fund e ka transferuar zëvendësuesin e Kepa Arrizbalagas dhe duket se blutë më në fund do të shpëtojnë nga blutë.

Në fillim të kësaj jave, The Blues prezantuan blerjen e Edouard Mendyt nga Rennes për 25 milionë euro dhe tani do të zëvendësojë portierin më të shtrenjtë në histori të futbollit.

Por, ku qëndron senegalezi në krahasim me portierët e tjerë të 19 skuadrave nga Liga Premier?

Më poshtë keni renditjen e portierëve nga më i dobëti tek ai më i miri:

20# Alex McCarthy (Southampton)

19# Illan Meslier (Leeds)

18# Sam Johnstone (West Brom)

17# Jordan Pickford (Everton)

16# Lukasz Fabianski (West Ham)

15# Aaron Ramsdale (Sheffield United)

14# Vicente Guaita (Crystal Palace)

13# Mat Ryan (Brighton)

12# Alphonse Areola (Fulham)

11# Martin Dubravka (Newcastle)

10# Edouard Mendy (Chelsea)

9# Emiliano Martinez (Aston Villa)

8# David de Gea (Manchester United)

7# Bernd Leno (Arsenal)

6# Kasper Schmeichel (Leicester City)

5# Hugo Lloris (Tottenham)

4# Rui Patricio (Wolves)

3# Nick Pope (Burnley)

2# Ederson (Manchester City)

1# Alisson (Liverpool). /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Ndërkombëtare
Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Futbollisti më i vlefshëm i çdo viti nga 2004 – vetëm shtatë lojtarë në listë

Ndërkombëtare
Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Zbulohet çmimi i kërkuar nga Sivasspori për Rey Manaj, konfirmohet nga trajneri

Ligat tjera
Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Serie A
Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Trajneri i gjigantit evropian ‘kërcënohet’ me shkarkim, merr ultimatum nga klubi

Bundesliga
Kalo në kategori