Manchester United nuk është duke arritur të sigurojë shërbimet e një qendërmbrojtësi.

Pasi po refuzohen vazhdimisht nga Leicester për të nënshkruar me Harry Maguire, një tjetër ofertë është refuzuar.

Djajtë e Kuq kanë një plan B për pozitën e qendrës së mbrojtjes nëse nuk arrihet Maugire.

Klubi nga Old Traford synon të nënshkruajë me qendërmbrojtësin e Benficas, Ruben Dias, por edhe kjo ofertë është refuzuar.

Ruben Dias. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

United ka ofruar në drejtim të Benficas 66 milionë euro për të nënshkruar me Dias, ofertë që është hedhur poshtë nga gjiganti portugez.

22-vjeçari ka bërë një sezon fantastik me Benfican dhe po kërkohet nga disa skuadra angleze.

Përveç Unitedit, në garë për të janë edhe Arsenal dhe skuadra tjetër angleze Wolverhampton Wanderers. /Telegrafi/