Reece James mori karton të kuq pas përfundimit të ndeshjes duke vënë rekord negativ për Anglinë

(Foto: Instagram/rjames/Twitter/Screenshot)

Reece James është bërë futbollisti i parë anglez që merr karton të kuq në debutimin e tij si startues në ndeshjen kundër Danimarkës.

Të zgjedhurit e Gareth Southgate patën probleme me disiplinën e tyre në humbjen prej 1-0 në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

James u ndëshkua me karton të kuq pas fishkëllimës së fundit për shkak të reagimeve ndaj gjyqtarit Jesus Gil Marzano, ndërsa Harry Maguire u përjashtua me dy kartonë të verdhë në pjesën e parë të takimit.

Mesfushori danez, Christian Eriksen, e shënoi golin e vetëm të ndeshjes nga pika e bardhë, vetëm pak minuta pas përjashtimit të qendërmbrojtësit të Manchester Unitedit.

Me gjithë përfundimin zhgënjyes të debutimit të tij të plotë në një ndeshje me Tre Luanët, James bërë paraqitje të mirë si mbrojtës i krahut të djathtë, ashtu që mori komplimente nga bashkëlojtarët. /Telegrafi/

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Liverpooli përpilon listën zyrtare prej tre emrave për të zëvendësuar Kloppin pas largimit