Reali shokohet nga Eibari, Solari përjeton humbjen e parë

EIBAR, SPAIN - NOVEMBER 24: Gonzalo Escalante of SD Eibar scoring goal during the La Liga match between SD Eibar and Real Madrid CF at Ipurua Municipal Stadium on November 24, 2018 in Eibar, Spain. (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Real Madridi ka pësuar një humbje të thellë në udhëtim te Eibar me rezultat 3-0.

Ndeshja nisi mirë për Realin që shënuan vetëm pas gjashtë minutash, por që goli i Bale u anulua për pozitë jashtë loje.

Në minutën e 11-të, Karim Benzema pati një rast të artë, por portieri vendas Riesgo intervenoi mirë për t’ia mohuar golin.

Vendasit në rastin e parë të mirë arritën të shënonin gol, kur në minutën e 16-të pas dy tentimeve realizoi Gonzalo Escalante.

Me epërsinë minimale të vendasve 1-0 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Pjesa e dytë nisi edhe më mirë për vendasit të cilët realizuan edhe një gol.

Marc Cucurella asistoi bukur tek Sergio Enrich i cili shënoi në portën e Courtois për 2-0.

Pasi kaluan pesë minuta, Eibar realizoi edhe golin e tretë dhe të nokautit për ekipin e Santiago Solarit.

Ishte sulmuesi spanjoll Garcia Kike që nga afërsia shënoi për 3-0.

Kjo ishte humbja e parë e Realit nën drejtimin e trajnerit argjentinas, Santiago Solari.

Pas kësaj humbje, Reali vazhdon të mbetet në pozitën e gjashtë në tabelë me 20 pikë të grumbulluara pas 13 ndeshjeve.

Në anën tjetër Eibar pas këtyre tri pikëve të arta është ngritur në pozitën e shtatë me 18 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Los Blancos do ta zhvillojnë në shtëpi përballë Valencias. /Telegrafi/