Real Madridi ka fituar ndaj Sociedadit me rezultat 0-1.

Goli erdhi nga Borja Mayoral në minutën e 19-të.

Vlen të theksohet se Los Blancos në këtë takim janë duke luajtur pa Karim Benzeman në sulm dhe Cristiano Ronaldon e suspenduar.

Real Madridi tani ka shënuar në 73 ndeshje radhazi në të gjitha garat, duke barazuar kështu rekordin e Santosit me Pelen në vitet 1961 – 1963. /Telegrafi/